سوالات متداول

1. عکس ارسالی برای احراز هویت باید چه ویژگی و حجمی داشته باشد و شامل چه مدارکی می گردد؟
تمامی توضیحات مربوط به نحوه احراز هویت در صفحه مربوطه در پنل کاربری و توضیحات مربوط به حسابهای بانکی نیز در صفحه مربوطه بطور شفاف بیان شده است.

2 . چنانچه کاربر دسترسی به تلفن ثابت نداشته باشد آیا احراز هویت در سایت امکان پذیر خواهد بود؟
خیر ، احراز هویت بدون پاسخدهی به تلفن ثابت ثبت شده در پروفایل کاربر و دریافت کد احراز هویت که بطور اتوماتیک برای کاربر قرائت می شود مقدور نمی باشد.

3. آیا با کپی کارت ملی یا کپی برابر اصل کارت ملی و یا گواهی مفقودی ثبت احوال و یا کارت های شناسایی دیگر اعم از گواهینامه رانندگی یا شناسنامه و یا پایان خدمت و پاسپورت امکان احراز هویت وجود دارد؟
بلی ، احراز هویت با ارائه اصل پاسپورت و یا اصل شناسنامه طرح جدید و یا کارت پایان خدمت/معاف از خدمت سربازی هوشمند نیز امکانپذیر می باشد.


4. ساعت کاری سل بای یو اس دی(sellbuyusd) به چه صورت بوده و سفارشات تا چه زمانی پس از ثبت سفارش انجام می شوند؟

ساعت کاری پشتیبانی تلگرام 12 صبح لغایت 7 شب می بوده و پشتیبانی از طریق تیکت بصورت شبانه روزی است . کلیه سفارشات در کوتاهترین زمان ممکن ، بصورت تمام اتوماتیک و آنی انجام می شود ، سفارشات فروش به ما پایان همان روز بصورت لیست شده بصورت حواله پایا ارسال می شود که روز بعد غیر تعطیل در اولین سیکل تسویه حواله پایا واریز می گردند.


5. نحوه ایجاد سفارش و پرداخت آن به چه صورت می باشد؟

برای ایجاد سفارش ابتدا باید در سایت عضو شده باشید (لطفا این مورد را در نظر داشته باشید که با هر شماره تلفن همراه تنها 1 بار می توانید در سایت عضو شوید) ، پس از ثبت نام با ورود به ناحیه کاربری و احراز هویت و ثبت شماره کارت و شبای بانکی متعلق به خود، می توانید در بخش سفارشات (سفارش جدید) می توانید سفارش مورد نظرتان را ثبت نمایید. برای اطلاع از وضعیت سفارش خود هم می توانید از طریق پنل کاربری بخش "لیست سفارشات" از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.6. کاربر به اشتباه یا عمدی اقدام به خرید با کارت شتابی نموده که مالک آن نیست، مبلغ از حساب کسر شده ولی معادل ارزی به حساب مقصد منتقل نگردیده است، تکلیف چیست؟
پشتیبانی سایت شماره کارت و مالکیت آن را بررسی خواهد کرد و در صورتیکه مالک کارت خود کاربر نباشد حساب کاربری وی به مدت 24 ساعت مسدود خواهد شد، در صورت تکرار حساب کاربری وی برای همیشه مسدود شده و مشخصات هویتی ایشان به مراجع ذیصلاح ارجاع خوهد شد، در صورت عودت وجه ریالی کارمزد انتقال وجه به اضافه یک درصد مبلغ سفارش از آن کسر و مابقی عودت می گردد.


7.کارمزد انتقال وجه وب مانی برای انجام هر سفارش چه مقدار می باشد؟این مبلغ از چه کسی کسر می شود؟
کارمزد انتقال وجه در وب مانی 0.8% مبلغ ترکانش می باشد که از فرستنده کسر می شود، در هنگام خرید از ما کارمزد را سایت پرداخت میکند و در هنگام فروش ب ما کارمزد توسط مشتری پرداخت خواهد شد ،مقدار این کارمزد نمیتواند از 50 دلار بیشتر شود، انتقال وجه بین کیف پول های یک WMID بدون کارمزد می باشد.


8. کاربر قصد تغییر شماره موبایل خود را دارد، چگونه می توان اقدام نمود؟
کلا در سیستم های مالی به علت حفظ سابقه تراکنش های مالی امکان حذف یا ایجاد تغییر در نام کاربری وجود ندارد، در چنین مواردی کاربر بایستی نسبت به ایجاد نام کاربری جدید با شماره موبایل جدید و انجام مراحل احراز هویت اقدام نماید.


9.انجام مراحل احراز هویت چقدر زمان بر است؟
پس از ارسال مدارک مورد نیاز و ثبت شماره های تماس و شبا و کارت بانکی درصورت صحیح بودن موارد و پیروی از توضیحات مندرج در صفحه احراز هویت تا حداکثر یک ساعت با شما تماس گرفته شده و تایید انجام می گردد.


10. در صورتیکه عمدی یا غیرعمدی با کارت بانکی تایید نشده اقدام به خرید کنم و مبلغ از حساب کسر بشه چه اتفاقی میفته؟
در این صورت تراکنش بصورت اتوماتیک انجام نمی شود و مبلغ کسر شده از حساب ظرف مدت حداکثر 72 ساعت به کارت خریدار عودت خواهد گردید ،  در صورتیکه پس از گذشت این مدت زمان مبلغ عودت نشد با پشتیبانی تماس بگیرید تا شماره کارت و تراکنش کنترل گردیده و نتیجه به شما اعلام شود.


11. در صورتیکه کارت بانکی کاربر منقضی شده و در هنگام درج شماره کارت جدید با خطای شماره شبای تکراری مواجه شد چه باید کرد؟
در این صورت با تیکت و تماس با پشتیبانی موضوع را اطلاع داده و وضعیت تائید شماره شبا از حالت تائید خارج می گردد، کاربر پس از ویرایش شماره کارت و ثبت مجدد منتظر تائید شدن شماره کارت جدید می شود.


12. آیا امکان عودت مقدار ارز خریداری شده به علت اشتباه در ثبت سفارش و یا نوسان قیمت وجود دارد؟
خیر، کاربر باید در انجام سفارش خرید از ما نهایت دقت را نموده و درصورتیکه قصد عودت ارز را داشته باشد باید از طریق ثبت سفارش فروش به ما و با قیمت مندرج در سایت اقدام به فروش آن بنماید.


13. آیا سل بای یو اس دی(sellbuyusd) نمایندگی و یا وبسایت دیگری که به خرید و فروش سایر ارزها بپردازد دارد؟
خیر، فعالیت سل بای یو اس دی(sellbuyusd) تنها در قالب دامنه دات کام بوده و هیچ سایت دیگری ندارد و کانال های ارتباطی و شبکه های اجتماعی مورد استفاده این وبسایت همان است که در صفحه اصلی سایت وجود دارند.


14. آیا امکان احراز هویت و فعالیت کاربر با سن قانونی زیر 18 سال در سایت وجود دارد؟
خیر، ضمن ابراز احترام و تشکر از کاربرانی که سل بای یو اس دی(sellbuyusd) را انتخاب می نمایند اعلام می شود که در تمامی درخواست های احراز هویت،آنچنانچه در قوانین سایت نیز به صراحت ذکر شده است شرط سن 18 سال تمام کنترل و سپس تائید می گردد.


15.چگونه می توانم به سل بای یو اس دی(sellbuyusd)  دات کام اعتماد کنم؟

1- سل بای یو اس دی دات کام بیش از پنج سال سابقه کار در زمینه پرداخت های ارزی و سیستم های مالی آنلاین را دارد.
2- همچنین سیستم پرداخت سل بای یو اس دی  دات کام بصورت کاملا اتوماتیک بوده و دارای درگاه بانکی می باشد و با یکبار امتحان می توانید راستی آزمایی نمایید.
3- دارای بالاترین سطح از تایید در سیستم وب مانی یعنی پرسونال پاسپورت و مرچنت وب مانی می باشیم